Teken brandbrief fossiele subsidies

De Waddenvereniging is medeondertekenaar van een brandbrief aan het Kabinet, waarin we oproepen om te stoppen met fossiele subsidies. Deze subsidies kosten miljarden, verergeren de klimaatcrisis, zijn schadelijk voor de natuur van de Waddenzee en staan in de weg van een gezonde toekomst.

Klimaatverandering is een grote bedreiging voor het waddengebied. Zo stijgt de temperatuur van het water, stijgt de zeespiegel en hebben we steeds vaker te maken met extreem weer. Deze veranderingen zijn voor de natuur niet bij te benen, terwijl de natuur al zo ontzettend onder druk staat.

Het volledig afschaffen van fossiele subsidies is laaghangend fruit; het maakt miljarden beschikbaar voor een rechtvaardige transitie, waarbij we de lusten en de lasten eerlijk kunnen verdelen. Het geeft ook duidelijkheid aan bedrijven. Het houdt Nederland gezond, innovatief en creatief.

Inmiddels hebben ruim 24.000 mensen de brandbrief ondertekend.

Teken de brandbrief ook!