Polderkoorts aan de Lauwerskust

Op 23 mei 2019 is het precies 50 jaar geleden dat de Lauwerszee werd afgesloten. De Waddenvereniging staat daar uitgebreid bij stil, onder andere met een speciale editie van het tijdschrift Noorderbreedte: Polderkoorts aan de Lauwerskust. De Waddenvereniging geeft op Facebook vijf exemplaren van deze Noorderbreedte special weg! De actie start op vrijdag 3 mei. Op maandag 6 mei maken we de winnaars bekend.

Niets is zo veranderlijk als het landschap. Kijk hiervoor maar naar het Lauwersmeer. Tot 1969 was het Lauwersmeer en zeearm, een deel van de Waddenzee. Vijftig jaar geleden sloten we die af om veiliger te zijn tegen overstromingen. Het gebied staat in teken van verandering. Onherkenbaar van vijftig jaar geleden en wie weet hoe het er over vijftig jaar zal zijn?

 

Meer lezen over dit nummer of een exemplaar bestellen? Ga naar noorderbreedte.nl.