Waddenfonds investeert in Vismigratierivier

Vandaag maakte het Waddenfonds bekend maximaal € 14 miljoen euro te reserveren voor de Vismigratierivier. De Waddenvereniging is heel blij met het besluit van het Waddenfonds om verder te investeren in de Vismigratierivier. Dankzij deze bijdrage kan het project worden uitgebreid met een stevige onderzoekspoot. 

Herstellen, verdiepen en versterken  

Daarmee wordt het de plek om meer kennis te ontwikkelen over vispassages op de grens van zoet en zout water. Een waardevolle toevoeging aan het project. Vooral ook omdat bezoekers straks de wetenschappers aan het werk kunnen zien. Daarmee wordt een bezoek aan de Vismigratierivier nog interessanter. Arjan Berkhuysen, directeur van de Waddenvereniging: ‘Het Waddenfonds ziet de toegevoegde waarde van Vismigratierivier. Nederland is zo innovatief met Building with Nature. We herstellen vismigratiemogelijkheden, we verdiepen het aanbod voor toeristen en versterken onze kennis van onderwaterleven met extra onderzoek. Het is ook nog eens goed voor de Waddennatuur. Complimenten aan de bestuurders dat zij die waarde zien en iedereen die dit project nu mogelijk maakt’.