Haringvlietsluizen op een kier

De Haringvlietsluizen gaan vanaf 15 november 2018 regelmatig op een kier. Na precies 47 jaar is de verbinding van de grote Europese rivieren Rijn en Maas met de Noordzee hersteld. Het is een cruciale stap in het herstel van de natuurlijke dynamiek tussen zee en rivier. Al jarenlang is er door onze buurlanden fors geïnvesteerd in het verbeteren van de leefomgeving van zeldzaam geworden trekvissen. Nu deze ‘toegangspoort’ weer regelmatig opengaat, kunnen trekvissen daarvan profiteren. Zes natuurorganisaties hebben de handen ineen geslagen om de opening van de Haringvlietsluizen aan te grijpen voor het herstel van de unieke deltanatuur die het Haringvliet ooit rijk was. ::URL::http://www.vriendenvandeblijevis.nl/haringvlietsluizen-op-een-kier/::Ontdek wat er rondom het Haringvliet gebeurd.::