Paneldiscussie toekomst visserij Waddenzee op Noordelijk Filmfestival

De documentaire Zwitserse Kust gaat op zaterdagavond 10 november tijdens het Noordelijk Filmfestival in première. Filmproductiebedrijf DOXY en de Waddenacademie organiseren voorafgaand aan de film een paneldiscussie over de toekomst van de visserij in de Waddenzee.
Zwitserse Kust is een portret van twee kleinschalige kustvissers uit de Waddenzee; Jan en Barbara. Met de hand voorzien zij ons van voedsel uit de natuur. Te midden van de verpletterende schoonheid van de natuur, op de grens van land en zee, laten Jan en Barbara ons door de ogen van filmmaker Andrea Pellerani, nadenken over de relatie die wij mensen hebben met de natuur. Hierbij maakt de film een verbinding tussen de Zwitserse Alpen en de Waddenzee: voedingsstoffen in het water uit de bergen vormen een gezonde voedingsbodem voor de oesters, mossels en vis die het vissersechtpaar vangt in de Waddenzee en vervolgens verkoopt in Zürich. Paneldiscussie Voorafgaand aan de première gaan, onder leiding van prof. dr. ir. Katja Philippart (portefeuillehouder Ecologie bij de Waddenacademie) vissers, filmmakers, ecologen en beleidsmakers in gesprek met elkaar en met het publiek. Barbara Geertsema, kustvisser in de Waddenzee en tevens hoofdpersoon in de film en filmmakers Andrea Pellerani en Laura Bouwmeester vormen samen met dr. Ingrid Tulp (marien ecoloog bij Wageningen Marine Research), drs. Bram Streefland (coördinerend beleidsmedewerker Wadden van het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit) en drs. Wouter van der Heij (ecoloog en projectleider van de Vismigratierivier van de Waddenvereniging) het panel. Toegang paneldiscussie Het gesprek vindt plaats in Theaterskip Bald’r op zaterdag 10 november van 17:15 tot 18:30 uur. De entree is gratis. Het Theaterschip ligt langs de kade bij Stadsschouwburg De Harmonie. De film De documentaire Zwitserse Kust gaat samen met de documentaire Zoals zij van Pau Ortiz in première op zaterdagavond 10 november om 19:45 uur in de Accentzaal in theater De Harmonie. Beide films zijn onderdeel van het Culturele Hoofdstad project Sailing on The Grass. Kaartjes zijn verkrijgbaar op de ::URL::http://noordelijkfilmfestival.nl/tickets/::website:: van het Noordelijk Film Festival of aan de kassa. Het Noordelijk Film Festival vindt van 5 tot en met 11 november 2018 plaats in Leeuwarden.