Mijlpaal voor een duurzaam Ameland

Afgelopen zaterdag, tijdens ‘de Nacht van de Nacht’, werd op Ameland officieel een innovatief verlichtingssysteem in gebruik genomen. Dit lichtsysteem in de openbare ruimte levert aanzienlijk minder luchtvervuiling op en is 70 procent zuiniger dan de oude verlichting. Voor de Amelanders is deze stap een mijlpaal in hun ambitie om in 2020 CO2-neutraal en zelfvoorzienend te worden.
Openbare verlichting stuk voor stuk te dimmen Met het nieuwe verlichtingssysteem zijn alle lichtpunten in de openbare ruimte (maar liefst 923) met elkaar verbonden en kunnen individueel worden ingesteld. Zo kan de verlichting op bepaalde momenten (bijvoorbeeld ’s nachts) uitgezet of op bepaalde plekken waar het best donker mag zijn gedimd worden. Of brandt het licht alleen feller als er beweging is, zoals voetgangers of ander menselijk verkeer. Uiteraard met veiligheid voorop. Sommige punten op het eiland, zoals de vuurtoren en de veerdienst, blijven altijd verlicht. Minder verstoring trekvogels en nachtdieren Nachtelijk kunstlicht kan de natuur in de war brengen. Trekvogels raken uit de koers, en nachtdieren worden ontregeld. Buiten de bebouwde kom is de nieuwe verlichting groenblauw van kleur. Dankzij dit licht worden de vogels minder gestoord. Binnen de bebouwde kom is de verlichting licht warmwit van kleur, en geeft door de gerichte armaturen minder licht naar boven af. En wij kunnen de sterren weer zien. Duurzaam Ameland loopt voorop in de energietransitie. Klik ::URL::http://www.duurzaamameland.nl ::hier:: als je meer wilt weten over de (gerealiseerde) plannen. Bekijk ::URL::http://www.youtube.com/watch?v=pxKJWf0-bIE::de video:: met exclusieve beelden van de nieuwe verlichting op Ameland.