Teleurstelling afwijzen moties tegen gaswinning op Terschelling

Een meerderheid van de Tweede Kamer is tegen gaswinning bij Terschelling, maar geen enkele motie om dit te voorkomen kreeg dinsdag voldoende stemmen. Er waren drie afzonderlijke moties van PvdA, GroenLinks en D66 tegen gasindustrie rond Terschelling ingediend. ‘Dat is een grote teleurstelling’, zegt Annet van Essen van gasTvrij Terschelling. ‘Het had een krachtig politiek signaal geweest naar de minister toe, dat vervuilende gasindustrie niet wenselijk is in een natuurrijk, beschermd gebied als Terschelling.’

 

De Waddenvereniging zet zich samen met gasTvrij Terschelling en Milieudefensie in om de voorgenomen gaswinning door Tulip Oil bij het Waddeneiland te voorkomen. De Waddenvereniging vindt ouderwetse mijnbouw niet passen in een wereldwijd uniek natuurgebied. De risico’s voor aantasting van het landschap en het milieu zijn bovendien te groot. ‘Dit gasveld bevat maar liefst 15% CO2. Dat is vrijwel nergens anders het geval. Dat schadelijke gas zal met gebruikmaking van giftige chemicaliën worden verwijderd. Daarbij bevat dit gasveldje maar voor 55 dagen gas, verspreid over 20 jaar. Dat staat toch niet in verhouding tot de bedreiging die deze industrie vormt voor de veiligheid en het welzijn van eilanders, milieu en de vele gasten?’,  aldus Van Essen. Gesterkt door de bijna 60.000 Nederlanders die zich via de petitie op de site van gasTvrijTerschelling uitgesproken hebben tegen de gaswinning, blijven de drie organisaties zich verzetten tegen de voorgenomen gaswinning. Minister Kamp wil pas media 2016 een besluit nemen over de gasboringen, wanneer de nieuwe Mijnbouwwet er is. Tot die tijd heeft het oliebedrijf Tulip Oil de winningsplan in de koelkast gezet.