Actie nodig om kwik terug te brengen tot nul

De Waddenvereniging heeft zich aangesloten bij een brief aan staatssecretaris Mansveld (I&M) om werk te maken van de afspraken om de uitstoot van kwik terug te brengen tot nul. Kwik is een giftige stof. In de Waddenzee zijn de concentraties kwik in bepaalde dieren te hoog. Om op tijd de nul te bereiken, moet er nu actie ondernomen worden. Kwik wordt doorgegeven in de voedselketen en bouwt zich zo langzaam op. Dieren aan het einde van de keten hebben vaak de hoogste concentraties van het gevaarlijke gif in hun lichaam.

Als de hoeveelheid kwik te hoog wordt, kan dat de dood van het dier betekenen, veranderingen in het gedrag veroorzaken of het vermogen om zich voort te planten verminderen. Tijd dus om de verantwoordelijke staatssecretaris aan te sporen om hiermee aan de slag te gaan. De brief is ook namens Natuur & Milieu, Greenpeace, Natuur en Milieufederatie Groningen en MOB op de post gegaan. Lees hier de brief.