Wadt een Weekend

Op zaterdag 12 februari 2022 deden 50 studenten van de opleiding Kust- en Zeemanagement aan Hogeschool Van Hall Larenstein een opruimactie op Terschelling: Wadt een Weekend. In 2,5 uur werd 700 kilo afval verzameld rondom de Vijfde slenk op de Boschplaat. Met hun actie zamelen ze geld in voor de projecten Jut en CleanUpXL van de Waddenvereniging.

Kilo’s knallen

Het was deze dag geen kwestie van afval zoeken, maar simpelweg zoveel mogelijk oprapen. Gloeilampen, (plastic) flessen, kratten, netten, heel veel piepschuim en een compleet autowiel. Na storm Corrie lag de kwelder van de Boschplaat vol met afval.

 

Samen voor een schone kust

De opruimactie werd georganiseerd door de Waddenvereniging in samenwerking met studievereniging Medusa, Stichting de Milieujutter Terschelling en Staatsbosbeheer Terschelling. Wil jij je ook inzetten voor een schone kust? Doe een donatie voor de actie van deze studenten of boek een eigen Jut activiteit op .

 

Bekijk de aftermovie van Wadt een Weekend