Einde gaswinning bij Vlieland, maar wat gebeurt er met de rotzooi?

Het Canadese mijnbouwbedrijf Vermillion gaat stoppen met het winnen van aardgas op de locatie Zuidwal, midden in de Waddenzee bij Vlieland. Rond een voormalige vulkaan werd aardgas gevonden en tot aan dit jaar kregen mijnbouwbedrijven toestemming om met een platform midden in de Waddenzee dat aardgas te gaan winnen. Maar nu is het gas op. Daarom gaat het Canadese bedrijf stoppen met de winning. 

Onduidelijk is nog wat het bedrijf gaat doen om het oude platform op te ruimen. Mijnbouwbedrijven zijn verantwoordelijk voor de ontmanteling van platforms. Ook is nog niet bekendgemaakt wat er met de kilometerslange gasleiding gaat gebeuren die nu nog ingegraven ligt tussen het winningsplatform bij Zuidwal en het grote industrieterrein van Vermillion in de haven van Harlingen.De Waddenvereniging zal goed in de gaten houden dat bij het opruimen van dit platform geen schade aan de natuur of het milieu zal ontstaan.

 

>> Lees ook dit artikel in de Leeuwarder Courant over de gestopte gaswinning