Opruimen in een Werelderfgoed

Het afval uit de containers is nog lang niet opgeruimd. Het is een ramp die ons nog jaren zal achtervolgen. Als je zelf aan de slag gaat, doe dat dan met zorg voor jezelf en de kwetsbare natuur. 

Let op: soms kan afval opruimen verstorender en schadelijker zijn dan het te laten liggen. In de richtlijn voor plastic opruimen in de Waddenzee vind je een aantal handige tips. Lees hem voordat je op pad gaat. Klik hier

 

De meest actuele informatie over opruimacties kun je het beste vinden op Twitter of Facebook. Of zoek op de hashtags #helpwad #waddencleanup. De Waddenvereniging pleit voor een centrale coördinatie van alle opruimacties. Zo worden vrijwilligers ingezet op de plek waar dit het meest nodig is, wordt de schadelijkste rotzooi het eerst opgeruimd en gebeurt het op een manier dat past in een kwetsbaar en uniek natuurgebied. De minister heeft toegezegd dit te zullen regelen. Blijf op de hoogte via onze nieuwsbrief.