Waddenvereniging verheugd over wijziging Mijnbouwwet

Een ruime meerderheid van de Tweede Kamer stemde donderdag 5 juli in met een wijziging van de Mijnbouwwet. Hiermee worden nieuwe proefboringen in het Waddengebied voorkomen. 118 Van de 150 Tweede Kamerleden stemden voor het ::URL::http://www.tweedekamer.nl/kamerstukken/amendementen/detail?id=2018Z13632&did=2018D38612::wijzigingsvoorstel:: dat ingediend werd door Tom van der Lee (GroenLinks) en mede ingediend werd door Rob Jetten (D66) en Carla Dik-Faber (ChristenUnie).
De regeringspartijen VVD en CDA stemden voor het voorstel om nieuwe proefboringen in het waddengebied onmogelijk te maken, evenals oppositiepartijen SP, PvdA en PvdD. De partijen 50Plus, DENK, SGP, Forum voor Democratie en de PVV stemden tegen. Met deze wijziging van de Mijnbouwwet wil Van der Lee in het bijzonder recht doen aan het unieke karakter van de Waddeneilanden en de bijzondere status van de Waddenzee als Werelderfgoed. De Waddenvereniging is erg verheugd over deze wijziging van de Mijnbouwwet. De deur voor het zoeken naar en winnen uit nieuwe gasvelden in het Waddengebied is nu definitief op slot. De Waddenvereniging hoopt dat de regering deze lijn doortrekt voor een aantal gasvelden, onder andere bij Ternaard en bij Terschelling. Deze eerder ontdekte, maar nog niet in productie gebrachte gasvelden zijn soms weer interessant geworden voor gasproducenten door nieuwe technologische ontwikkelingen of door de behoefte aan extra gas door vermindering van gaswinning uit de Groninger gasvelden. De Waddenvereniging blijft zich inzetten om de uitbreiding van de gasproductie in het Waddengebied te voorkomen en de huidige gaswinning te laten stoppen.