Zaterdag 2 juni: landelijk protest in Harlingen tegen gas- en zoutwinning Waddenzee

Een groot aantal actie- en belangengroepen uit heel Nederland, waaronder de Waddenvereniging, protesteren zaterdag 2 juni tegen gas- en zoutwinning in de Waddenzee. Dit doen zij samen met bewoners uit Harlingen, eilanders en bewoners langs de Waddenkunst die zich tegen de mijnbouwactiviteiten verzetten. De manifestatie heeft de naam samenTegengas Harlingen gekregen om de onderlinge samenwerking en solidariteit van alle deelnemende groepen, politieke partijen en bezorgde bewoners te benadrukken. De actie richt zich vooral tegen de mijnbouwbedrijven Frisia (zout), Vermillion en NAM (gas). Doe je ook mee?
Maar liefst 18 sprekers vanuit de actiegroepen en landelijke, provinciale en gemeentelijke politiek, onder wie Tweede Kamerleden Sandra Beckerman (SP), Lammert van Raan (PvdD) en Rik Grashoff (GL) zullen zich uitspreken. Lutz Jacobi zal namens de Waddenvereniging het woord voeren. Wil je ook protesteren? Kijk dan op de facebookpagina ::URL::https://www.facebook.com/Samen-TegenGas-Harlingen-2-juni-2134042133499207/::Samen Tegengas Harlingen::. Daar vind je uitgebreide informatie over het verloop van onze manifestatie. Het moet en het kan anders voor het klimaat, onze leefomgeving én voor de volgende generaties.