Nauwe banden tussen NAM en EZ

NAM/Shell en Economische zaken blijken rond het gaswinbesluit in Groningen van alles achter de schermen met elkaar te hebben afgestemd. Dat blijkt uit een WOB-verzoek dat Milieudefensie heeft gedaan. De media schrijven er vandaag over. Van beleidsstukken en beantwoording van Kamervragen tot aan het opstellen van Kamerbrieven en mediareacties was er contact tussen het gaswinbedrijf en de overheid. 

Zorgwekkende en incorrecte situatie

Dat de NAM bij de besluitvorming van het ministerie EZ was betrokken en dus rechtstreek invloed had, werd niet benoemd. Milieudefensie reageert geschokt: ‘Het lijkt erop dat het gaswinningsbesluit is genomen op basis van heel veel onzekerheden en aannames, die vooral gunstig uitpakten voor de NAM’, aldus Ike Teuling, campagneleider energie en grondstoffen bij Milieudefensie. De nauwe banden tussen gaswinbedrijven en de overheid lijkt een manier van werken, dat verder strekt dan Groningen. ‘Een zorgwekkende en incorrecte situatie’, vindt de Waddenvereniging. ‘Bij het beoordelen van bestaande gaswinningen of het toestaan van extra boringen in het waddengebied moet er een onafhankelijke afweging worden gemaakt waarbij de veiligheid voor mens en natuur voorop dient te staan. Dat kan niet zolang bedrijven met een winstoogmerk zo’n dikke vinger in de pap hebben.’ 

 

Geef tegen gas!

Hier vind je het rapport van Milieudefensie. De Waddenvereniging houdt het kritisch in de gaten. Al eerder uitten wij onze kritiek op de manier waarop de NAM rapporteert over de bestaande gaswinning in het waddengebied. Maak jij je, net als wij, zorgen over gaswinning in het waddengebied? www.geeftegengas.nl